Piknik Prozdrowotny Fundacji Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu to niezwykłe wydarzenie, które stanowi okazję do promocji zdrowego stylu życia, spotkań ze specjalistami z dziedziny prawa i medycyny oraz wysłuchania wykładów tematycznych.

Punkty rekrutacyjne
Podczas pikniku uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z różnymi profilami działalności szkół ponadpodstawowych jak i Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu. Przedstawiciele Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum Dla Młodzieży prezentować będą umiejętności związane z wybranymi przez nich kierunkami a także z chęcią odpowiedzą na pytania wszystkich zainteresowanych.

Warsztaty na trawie
Jedną z głównych atrakcji Pikniku Prozdrowotnego Fundacji Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu będą Warsztaty na trawie, czyli spotkania z różnymi specjalistami:

• chirurgiem,
  • fizjoterapeutą,
  • prawnikiem,
  • dietetykiem,
  • kosmetologiem.

Poza obecnością i chęcią rozmowy specjaliści z dziedziny medycyny i prawa będą prowadzić także wykłady, które będą poruszały tematykę między innymi prawa spadkowego, prawa rodzinnego czy fizjoterapii dna miednicy.

Partnerzy
Jak zawsze podczas organizowanych przez nas wydarzeń nie może obejść się bez partnerów. Polskie Towarzystwo Antropologiczne przy ul. Focha będzie opowiadać o wykopaliskach i badaniach kości dawnych bydgoszczan. Klub Sportowy Zawisza przygotuje na samej Wyspie Młyńskiej stanowisko do treningu strzelectwa.

Poza wykładami podczas Pikniku Prozdrowotnego Fundacji Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu odbędą się także pokazy. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej organizuje atrakcje takie jak: rzut rzutką ratowniczą i rzut kołem ratunkowym. Co więcej zaprezentuje też pokazowe zawody wspinaczkowe. Natomiast Wojskowe Centrum Rekrutacji zaprasza wszystkie dzieci na taktyczny tor przeszkód w godzinach od 10:00 do 15:00.

Wycieczka do Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu
W trakcie trwania pikniku, studenci Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu będą zbierali zapisy na wycieczkę do budynku uczelni, która znajduje się przy ul. Jagiellońskiej 4. Odbędzie się ona jeszcze tego samego dnia tj. 11 maja o godzinie 12:00. Będzie to znakomita okazja do tego aby znaleźć się w murach naszej uczelni i zwiedzić najnowocześniejszą w Polsce Akademicką Pracownię Kosmetologiczną WSNoZ. Dodatkowo między godziną 14:00 a 15:00 prowadzone będą warsztaty z podoskopii.